ANDİFLİ YATIRIM TOPLULUĞU’nun tohumculuk sektöründeki üyesi TROYA TOHUM, Türk tohumculuğunda 40 yıllık deneyim ve bilgi birikimi, ulusal ve uluslararası geniş ilişki ağı, genç ve dinamik bir teknik ekip ve yeni bir anlayışla Antalya, Aksu,

 

Kurşunlu’da, 69 dekar arazi üzerinde 2013 yılında kurulmuştur. TROYA TOHUM, modern seraları, nem ve sıcaklık kontrollü depoları, son teknoloji ile donatılmış laboratuvarları, biyolojik testleme üniteleri, tohum üretim üniteleri, ıslah aşamalarında verilerin değerlendirildiği yazılım ve daha pek çok araştırma-geliştirme donanımıyla, tohum ıslahı ve üretimi yapmaktadır.

TROYA TOHUM, ıslah programlarında domates, biber, patlıcan, kavun ve karpuz türlerine ve bu türlerin alt segmentlerine öncelik vermiştir.
TROYA TOHUM, yüksek uzmanlığa ve deneyime sahip araştırma-geliştirme kadrosuyla, kendi tesislerinde geliştirmeyi sürdürdüğü sebze tohumlarından çok sayıda hibrit çeşidin adaptasyon denemelerini tamamlayarak, tescil ettirmiş ve hem ülkemizde hem farklı ülkelerde distribütörleri ve iş ortakları vasıtasıyla pazara sunmuştur.
 
TROYA TOHUM, ıslah çalışmasına henüz başlamadığı türlerde ise bazı yurt dışı ıslahçıların ülkemizdeki iş ortağıdır. TROYA TOHUM, ülkemizin coğrafyasına ve iklimine uygun bulunan sebze tohumlarını dikkatle seçmekte, deneme istasyonlarında yeterli süre test ettikten sonra ithal etmekte, yayımını yapmakta ve çiftçilere ulaşmasını sağlamaktadır.
TROYA TOHUM, geliştirip ürettiği çeşitlerle Ülkemizin tohum ithalat ihtiyacını azaltarak Ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır.